25.04.2023

ReFashanda v Ostravě s MALFINI

Novinka člena POPAI CE

Udržitelnost, recyklace, upcyklace, workshopy, besedy, kreativní dílny, výstavy, prezentace i módní přehlídky – to vše bylo součástí 2. ročníku dvoudenního festivalu ReFashanda a Regionální tržiště, který proběhl na výstavišti Černá louka v Ostravě. Mohli byste říct, že reklamní textil MALFINI s podobnými projekty nekoresponduje, opak je ale pravdou.

Firma MALFINI, která má své logistické centrum právě na severu Moravy, prezentovala své udržitelné produkty z organické bavlny, kterou využívá pro kolekci luxusních ručníků a osušek, organických triček a polokošil. Všechny nesou označení Global Organic Textile Standard (GOTS), které je známkou těch nejpřísnějších pravidel pěstování bavlny a produkce bio textilií. Přestože řada producentů a prodejců deklaruje své textilní výrobky jako organické, jen málokdo je má podložené tímto prestižním dokumentem.

Stejný postup mohou zákazníci MALFINI registrovat u certifikátu GRS (Global Recycled Standard), který hodnotí produkty z recyklátu. Od loňského roku dodává firma na trh kolekci triček a mikin re-Volution z recyklovaných spotřebních plastů, díky čemuž snižuje uhlíkovou stopu i znečištění životního prostředí. „Aktuálně připravujeme launch limitované edice naší vlajkové lodi – trička Basic. S certifikátem GRS bude v nabídce tričko vyrobené z vláken recyklovaného postindustriálního bavlněného odpadu a virgin bavlny. Mluvíme o nejvyšší možné formě recyklace v textilním průmyslu,“ říká marketingová ředitelka Martina Weberová.

Basic Recycled, stejně jako veškerý certifikovaný textil MALFINI, ocení především všichni, kteří jej chtějí obrandovat udržitelně. Právě u nich je nejsmysluplnější využití ekologických  certifikovaných barev a materiálů.

Vyskytla se chyba v aplikaci. Obnovit stránku 🗙